Американці ризикують усім своїм майном, щоб купити биткоины

Директор Комісії з цінних паперів штату Алабама Джозеф Борг (Joseph Borg) розповів, що американці почали брати іпотечні кредити, щоб купити биткоин. Крім того, для покупки кріптовалюти також спустошуються рахунки кредитних карт і беруться майнові позики. Такий невиправданий ризик може загнати інвесторів в глибоку заборгованість, а то і зовсім зробити бездомними.

Багато надихнулися історією «того хлопця з Reddit», який взяв кредит під заставу будинку 325 000 доларів і купив на всі гроші биткоины. Тоді ціна кріптовалюти була близько 3000 доларів. Зараз його криптовалютное стан становить близько 1.5 млн. доларів. Однак, Борг стверджує, що такі випадки вже непоодинокі, і чим вище піднімається биткоин, тим з великим ризиком стикаються беруть кредити люди.

У своєму недавньому інтерв’ю CNBC Борг сказав:

«Люди беруть іпотечні кредити, спустошують кредитні картки, відкривають кредитні лінії під заставу майна, і все тільки для того, щоб купити биткоины… Але це зовсім не те, у що повинен інвестувати хлопець, який заробляє $100 000 в рік, має іпотечний кредит і у якого дві дитини в коледжі».

Будучи президентом Північноамериканської асоціації адміністраторів цінних паперів (NASAA) і директором Комісії з цінних паперів штату Алабама, Борг володіє багатим досвідом. І навіть найвідчайдушніші криптоэнтузиасты визнають, що не можна так ризикувати і ставити на биткоин все, що у них є.

«Зараз ви знаходитесь на кривій ажіотажу. У якийсь момент часу відбудеться вирівнювання», — сказав Борг на телеканалі CNBC.

Цей рік був для биткоина справжнім випробуванням, в якому він довів свою виняткову витривалість, без проблем «струшуючи» по дорозі нагору негативні новини — наприклад, закриття криптовалютных бірж Китаєм. Однак не виключено, що значна подія, як наприклад, прийняття регулюючих криптовалюту законів у США або Південній Кореї може призвести до різкого падіння ціни.

І хоча зараз волатильність биткоина трохи м’якше, ніж в найбільш ранні дні, все ж у новачків ще немає досвіду подолання медвежим ринком. Криптовалюта зазнає великих коливань, і тому, як і у будь-якого активу, у неї існує ймовірність руху вниз. Ті, хто заклав свою власність і отримують прибуток від зростання биткоина, мають шанси на успіх, проте далеко не всі вийдуть переможцями.

Багато прихильники биткоина вважають, що криптовалюта – це «вбивця банків». Буде вельми іронічно, якщо зростання валюти цифровий — і подальше її падіння — зіпсує життя банкам через кредитного ажіотажу, викликаного биткоином.