$225 мільйонів втратили інвестори від шахраїв на ринку криптовалют

В цьому році криптовалютные інвестори втратили сумарно $225 мільйонів – до такого висновку прийшли фахівці Chainalysis, виробники програмного забезпечення, спрямованого проти відмивання грошей через биткоин.

Хайп, супроводжуючий кріптовалюти, привернув увагу злочинців, які все частіше вдаються до фішинговим атак. Кількість таких атак зростає експоненціально розвитку ринку ICO і продажу квитків.

Даний вид фішингових атак має особливе ставлення до процесу ICO, оскільки відбувається через редирект користувачів на дзеркальні соціальні медіа та веб-сторінки, які скопійовані з офіційних сторінок ICO. Інвестори здійснюють свої вкладення, не підозрюючи, що замість покупки нових токенів вони фінансують кібер-кримінал.

Жертвами такої протиправної діяльності стали 30000 чоловік, кожен з яких в середньому втратив за $7500. Приблизно кожен десятий інвестор потрапляє на фейковую сторінку ICO.

Основна причина, по якій приватні особи потрапляють у пастку, ховається в природі процесу ICO, чутливої до фактору часу. Обмежені можливості покупки токенів, змушують інвесторів прагне потрапити на їх продаж як можна раніше. Бажання стати одним з перших покупців робить їх легкою жертвою для шахраїв.

До речі, найбільш типовою тактикою злочинців є крадіжка грошей, а не фішингові махінації. У 2016 уразливість в смарт-контракті проекту DAO дозволила хакерам вкрасти $74 мільйони у 11 тисяч осіб.

Доброю новиною буде те, що здатність розробників писати більш захищені смарт-контракти зростає, знижуючи ймовірність крадіжки через маніпуляції з системою. Публічна основа блокчейна дозволяє третім сторонам відстежувати тенденції, застосовувані у криптосфере. Аналіз даних може бути використаний для впровадження рішень, які забезпечать такі активи від посягань злочинців.